سرمایه گذاران طرح های پتروشیمی باید از توانمندی های داخلی استفاده کنند

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر ضرورت اعتماد به ظرفیت های موجود در داخل کشور برای تامین دانش فنی،کالاها و تجهیزات صنعت پتروشیمی اظهار کرد: شرکت پژوهش و فناوری  پتروشیمی در زمینه دانش فنی و کاتالیست آماده تامین نیاز طرح های پتروشیمی است و خوشبختانه برای تامین سایر نیازها شرکت های توانمندی وجود دارند.

وی افزود: تکمیل زنجیره ارزش و کاهش خام فروشی به عنوان راهبرد مورد توجه ویژه دولت است و باید با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای تولید محصولات نهایی و متنوع پتروشیمی گام برداریم.

شاهمیرزایی ادامه داد: اراده و توانمندی فعالان صنعت پتروشیمی ایران سبب شده تا طرح های توسعه ای با پشتکار و جدیت نهایی و به فرایند تولید برسند و در این راستا تمام مدیریت های شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه تعامل و حمایت از این طرح ها برای رفع مشکلات و چالش های احتمالی در مسیر بهره برداری کامل هستند.

وی با بیان این که برخی محدودیت های ناشی از تحریم با تلاش های صورت گرفته از سوی شرکت های ایرانی از بین رفته است، خطاب به مدیران و سرمایه گذاران طرح های پتروشیمی، گفت: تلاش کنید تا از توانایی ها، دانش و ظرفیت های موجود شرکت های داخلی بیش از گذشته استفاده کنید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: اکنون بیش از ۸۰ درصد کاتالیست های مورد استفاده در صنعت بومی سازی شده است و در داخل کشور تولید می شود نیاز به خارج از کشور در این زمینه کاهش یافته است و با اهتمام و تلاش شبانه روزی با هدف خودکفایی، می توان صنعت پتروشیمی ایران را از خارج از کشور بی نیاز کرد.

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

مشاور وزیر نفت منصوب شد

چ دی 21 , 1401
به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ در حکم جواد اوجی برای محمد فندرسکی آمده است: «با عنایت به تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «مشاور وزیر» منصوب می‌شوید. توفیق شما را در انجام وظایف سازمانی و امور محوله از درگاه ایزد […]

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع