دکتر انصاری نیک: سیستم عامل ایرانی در بندرامام ایجاد شود/ باید فن‌بازار ایرانی را تقویت کنیم.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی بندر امام؛ ظهر امروز ۱۸ دیماه ۱۴۰۱ همایش پژوهش و نوآوری پتروشیمی بندرامام با حضور دکتر آقازاده مشاور نوآوری هلدینگ خلیج فارس و مدیران و کارکنان شاغل در شرکت در سالن همایش‌های مجتمع برگزار شد.

در این همایش، مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام با ارزشمند خواندن دیدگاه مدیران و مشاوران، جایگاه پژوهش و نوآوری را والا توصیف کرد و افزود: «هیچگاه از وقتی که صرف پژوهش و نوآوری کشور و شرکت می‌گذاریم، خسته نمی‌شوم و علاقه‌مند به توسعه چنین فضاهایی هستیم.»
وی در جمع حاضرین در سالن همایش‌های مجتمع با اشاره به تاریخچه‌ی علم، افزود: «در گذشته دانش و علم برای حل مسایل بشر در مواجه باطبیعت بود و در واقع انسان در مواجه با طبیعت دچار عدم شناخت بود و بشر برای فهم طبیعت به سوی علم رفت و در اکتشافات علمی به دستاوردهای جدید دست پیدا کرد، و به این ترتیب دانشمند شدن انسان‌ شکل گرفت».
دکتر انصاری نیک با اشاره به قدرت علم تصریح کرد: «به مرور زمان که انسان داناتر و هوشیار شد، دیگر علم صرفاً برای حل مسائل در مواجه با طبیعت استفاده نمی‌شد و از علم به عنوان ابزار قدرت استفاده شد، در واقع علم و دانش برای راهبرد و تسلط استفاده شد و در جهان امروزی، قدرت‌های جهانی برای قدرتمندتر شدن به سوی دانش می‌روند و چالش بین ابرقدرتها بر روی دانش است، چراکه ابزار دانش و نوآوری، ابزار پایدار ی و بقاء است.»

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام در بخش دیگری از بیانات خود با تاکید به اصل جانشین پروری در سازمان تصریح کرد: «پدرهای سازمان با عمل به اصل جانشین پروری بستر رشد فرزندان نوپا و جوان شرکت را ایجاد کنند و به اصل جانشین پروری به عنوان یک هدف و استراتژی در سازمان عمل کنند.»

دکتر انصاری نیک در همایش گرامیداشت پژوهش و فناوری، تحول دیجیتال را استراتژی مهم شرکت دانست و تبدیل پتروشیمی بندرامام به عنوان الگوی تحول دیجیتال را یکی از اهدف اصلی عنوان کرد و ادامه داد: «از داده‌های فعالیت های روزانه در شرکت اگر تحلیل و اکتشاف داشته باشیم میتوانیم پی به استراتژی، فرهنگ و تعهد سازمانی ببریم. وی افزود ما باید چالشِ داده را جدی بگیریم و برای تحول دیجیتال که استفاده از ابزارهای دیجیتال در خلق ارزش در فرآیندها و ماموریت بندرامام است استفاده کنیم و در این مسیر برنامه‌ریزی کنیم.»

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام در این مراسم با اعلام شکل‌گیری کارگروه تحول دیجیتال در پتروشیمی بندرامام، ماموریت های این کارگروه را تشریح کرد.

وی همچنین خواستار پایان دادن به بهره‌گیری از سیستم عامل‌های خارجی در شرکت شد و با دعوت از شرکت های دانش بنیان برای ارتباط دوسویه ی قوی با پتروشیمی بندرامام تاکید کرد: «باید به دنبال طراحی سیستم‌ عامل های نرم افزاری اختصاصی تماماً ایرانی باشیم و از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این زمینه دعوت می‌شود طرح‌های خود را به دبیرخانه توسعه‌ی روابط با شرکت‌های دانش بنیان و فناور ارائه کنند.»

انصاری نیک در پایان با اشاره به تحول در فن بازار ایرانی، بومی شدن دانش و بزرگ شدن بازار را دو عامل قدرت گرفتن فن‌بازار ایرانی دانست و گفت: «به تعهد و وعده‌ی خود در رابطه با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان پایبندیم و خود را موظف به حمایت و تقویت فن‌بازار ایرانی می‌دانیم.»

در این مراسم از ۳ تن از کارکنان مرکز پژوهش و نوآوری پتروشیمی‌ بندرامام به عنوان متخصصین نوآور تجلیل شد.

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

پیام‌های پی‌درپی برخی اعضای سعودی‌اینترنشنال برای همکاری مخفیانه با ایران

س دی 20 , 1401
در پی شکست پروژه اغتشاشات وضعیت شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال واحد مرحله جدیدی شده است و برخی اعضای این شبکه برای اعلام برائت از اقدامات تروریستی آن، از یکدیگر سبقت می‌گیرند و به ایران پیام می‌فرستند.

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع