توقف تولید پتروشیمی ها به خراسان رسید / واحد های اوره و آمونیاک پتروشیمی خراسان از مدار تولید خارج شد

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ یوسف حسنی، سرپرست و عضو هیات مدیره پتروشیمی خراسان در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار کرد: فعالیت‌ها و روند تولیدات این مجتمع در پی بارش برف و برودت هوا در خراسان‌شمالی که موجب افزایش مصرف گاز خانگی شده از امروز دوشنبه تا اطلاع ثانوی قطع شده است.

وی گفت: برودت هوا و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی موجب شده است که شرکت گاز اقدام به قطع گاز ورودی به این مجتمع کند که در نتیجه آن واحدهای آمونیاک و اوره به طور کامل از سرویس خارج شده و تولید آنها تا اطلاع ثانوی قطع شده است.

سرپرست و عضو هیات مدیره پتروشیمی خراسان افزود: گاز واحد آمونیاک از ۱۶ آذرماه قطع شده بود و این مجتمع با ظرفیت ۷۰ درصد فعالیت داشت اما از روز گذشته جریان گاز به صورت کامل قطع شد و تنها مقداری گاز برای گرم نگه داشتن واحد نیروگاه در جریان است.

وی بیان کرد: برای گرم نگه داشتن واحدها از گازوئیل استفاده می شود که برای تهیه آن نیز با مشکل مواجه هستیم.

این کارشناس مسئول ادامه داد: در سال های گذشته نیز مجتمع تولید پتروشیمی در فصل زمستان با محدودیت و یا قطعی گاز مواجه بوده است.

 

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

افزایش قیمت نفت در پی باز شدن مرزهای چین

د دی 19 , 1401
به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛  در آغاز معاملات امروز، قیمت هر بشکه نفت خام برنت با ۵۳ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۱۰سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۶ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۷۴ […]

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع