برنامه ریزی عربستان برای افزایش تخصیص نفت به تولید محصولات پتروشیمی

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از بلومبرگ، عربستان سعودی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی بیش از یک سوم تولید کنونی نفت خام خود را به تولید مواد شیمیایی اختصاص دهد تا با توجه به تغییر مسیر جهان به سمت اقتصاد کم کربن، ارزش افزوده بیشتری از بشکه‌های نفت خود ایجاد کند.

امین ناصر، مدیرعامل شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو به‌تازگی طی رویدادی در ریاض گفت: عربستان، بزرگترین صادرکننده نفت خام جهان قصد دارد تا پایان دهه جاری روزانه ۴ میلیون بشکه نفت خام به تولید محصولات با ارزش‌تر مانند پلاستیک و کود اختصاص دهد و این راهبرد مستلزم سرمایه‌گذاری عظیم در صنایع پتروشیمی است.

عربستان به‌دنبال حصول اطمینان از وجود تقاضا برای نفت در صورت کاهش مصرف نفت کشورهای خریدار از طریق استفاده از انرژی‌های جایگزین کم‌آلاینده با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

مدیرعامل شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو اعلام کرد: بر اساس سناریوی به صفر رساندن مقدار انتشار کربن، پتروشیمی‌ها همچنان می‌توانند بیش از نیمی از کل تقاضای جهانی نفت را تا سال ۲۰۵۰ میلادی تشکیل دهند.

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی در این رویداد گفت: عربستان سعودی سرانجام می‌خواهد کل تولید نفت خام خود را با ارزش افزوده بیشتر و در قالب فرآورده‌های نفتی یا پتروشیمی بفروشد.

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

پیمان اوراسیا دروازه کالای چینی یا تحریک اروپا برای تجارت با ایران ؟

پ دی 15 , 1401
عقد پیمان نامه های اقتصادی و تجاری با این کشور ها علاوه بر بهبود روابط تجاری و تسهیل امور بازرگانان در تجارت خارجی با این کشور ، پیام صلح و عدم تخاصم را نیز به همراه دارد و ایران در زمینه صلح و تعامل با کشور های جهان سرآمدی مناسبی در تاریخ خود دارد .
پیمان اوراسیا

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع