جزئیات ۱۳ طرح راهبردی زنجیره پروپیلن

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف خودکفایی و توسعه اقتصادی کشور اقدام به تعریف بیست بسته طرح سرمایه‌گذاری در پنج زنجیره اصلی پتروشیمی با حجم سرمایه گذاری ۳.۹ میلیارد دلار کرده است.

با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها طی برنامه‌های پنج ساله هفتم و هشتم توسعه، سالیانه ۳.۷ میلیون تن محصول پایین‌دستی با ارزش افزوده بالا جهت تامین خوراک صنایع پایین‌دستی و تنوع‌بخشی به محصولات و مقاصد صادراتی کشور خواهد افزود.
جزئیاتی از ۶ طرح راهبردی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در زنجیره پروپیلن در جدول ۱ آورده شده است. پروپیلن به جهت اهمیت راهبردی آن به عنوان خاویار صنعت پتروشیمی از آن یاد می‌شود.
مجموع سرمایه‌گذاری ۱۳ طرح زنجیره پروپیلن که توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی تدوین شده است حدود ۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود.
جدول ۱- ۶ طرح زنجیره پروپیلن

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

برنامه ریزی عربستان برای افزایش تخصیص نفت به تولید محصولات پتروشیمی

پ دی 15 , 1401
به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از بلومبرگ، عربستان سعودی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی بیش از یک سوم تولید کنونی نفت خام خود را به تولید مواد شیمیایی اختصاص دهد تا با توجه به تغییر مسیر جهان به سمت اقتصاد کم کربن، ارزش […]

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع