خبرهای خوش پتروشیمی‌بوعلی سینا برای سهامداران/ سال طلایی «بوعلی» رقم خورد 

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا؛ محمد رحیمی پور، مدیر مالی پتروشیمی بوعلی سینا با ارائه گزارشی از آخرین تحولات این شرکت گفت: «در ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ مقدار ۱۵۵۵۵۴۸ تن تولید داشته‌ایم که نسبت به سال قبل، بیش از ۸۰ هزار تن افزایش داشته که بیش از ۱۱۳ درصد برنامه تن تولید را پوشش داده‌ایم.»

وی افزود: «پتروشیمی بوعلی سینا در ۹ ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۳۶ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸۷ درصد رشد درآمدی داشته است.»

رحیمی پور با اشاره به خبرهای خوش این شرکت برای سهامداران تصریح کرد: «خبرهای خوشی در رابطه با پیش راه‌اندازی واحد پارازایلن، صورت‌های مالی ۹ ماهه و برآورد سود زمستان به سهامداران عزیز بوعلی سینا خواهیم داد.»

مدیرمالی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا ادامه داد: «الحمدالله در ۶ ماهه نخست سال، سود خوبی نصیب سهامداران گردید و روند افزایش سوددهی شرکت ادامه خواهد داشت و امیدواریم روز به روز رشد سهم باتوجه به رشد شاخص‌های تولید و سوددهی شرکت و باتوجه به وضعیت کنونی بازار ادامه داشته باشد.»

بر پایه گزارش ۹ ماهه شرکت پتروشیمی بوعلی سینا؛ در مدت ۹ ماهه مالی ۱۴۰۱، ارزش فروش تجمیعی محصولات پتروشیمی بوعلی بالغ بر ۳۶.۲ همت گردیده که نسبت به مقطع مقایسه ای که ۱۹.۳ همت بوده، ۱۶.۸ همت افزایش را ثبت کرده است و نشانگر رشد ۸۷درصدی مدت مشابه می‌باشد. یکی از دلایل اصلی این رشد چشمگیر درآمدی، افزایش ۶۰ درصدی تناژ فروش محصول ریفرمیت که ۵۶ درصد سبز درآمدی شرکت  را تشکیل می‌دهد،‌ می‌باشد.

سهم بازارهای داخلی و صادراتی نیز از درآمد ۹ ماهه بوعلی به ترتیب ۱۸.۶ همت و ۱۷.۵ همت بوده که نسبت به دوره مقایسه‌ای ۱۲۴ و ۵۹ درصد رشد داشته است.

پیش بینی می‌شود با تحقق برنامه‌ی زمستان، سود ناخالص ۷.۸ همت برای بوعلی محقق شود که نسبت به دوره‌ی مقایسه ای سال ۱۴۰۰ رشد ۵۲ درصدی خواهد داشت.

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

افشای روش‌های کثیف موساد برای جذب جاسوس علیه حزب‌الله

چ دی 14 , 1401
بعد از دستگیری یکی دیگر از جاسوسان موساد در لبنان مشخص شد که صهیونیست‌ها از چه روش‌های کثیف و زننده‌ای برای جذب جاسوس در لبنان و دیگر کشورها استفاده می‌کنند.

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع