شیرینی ثبت رکوردهای بی‌نظیر پتروشیمی آریاساسول

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ محمدرضا حیدرزاده، مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت پلیمرآریاساسول اظهار کرد: اهمیتی که در سالیان اخیر بیش از گذشته آشکار شده نقش مهم صنعت پتروشیمی در افزایش صادرات غیرنفتی و ارزآوری برای کشور بویژه در شرایط تحریم، بر همگان آشکار شده است. با این حال همچنان صنعت پتروشیمی جایگاهی به فراخور تاثیرگذاری استراتژیک خود در اقتصاد کشور نزد تصمیم گیران و تصمیم سازان پیدا نکرده و صرفا به عنوان صنعتی ارزآور شناخته می شود و همین امر موجب شده کمتر به جایگاه واقعی این صنعت در تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع تکمیلی و به تبع آن اشتغالزایی و توسعه صادرات محصولاتی با ارزش افزوده بالاتر واقف باشند.

درحالیکه اگر صنعت پتروشیمی جایگاهی بالاتر و والاتر در سیاستگذاریها و تصمیمات استراتژیک مسئولان پیدا کند قطعا می تواند نقشی به مراتب مفیدتر از امروز به عنوان پیشران اقتصاد کشور، هم در توسعه صنایع کوچک، هم در اشتغالزایی وهم در ارتقای سهم صنعت پتروشیمی در صادرات ایفا کند.

در این میان هلدینگ های پتروشیمی به طور عام و شرکتهای پتروشیمی به طور خاص، هر یک با توجه به ماهیت محصولات تولیدی خود گامهای بلند و موثری در افزایش سهم صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور برداشته اند که شرکت پلیمر آریاساسول از این قاعده مستثنی نیست. پلیمر آریاساسول که یادگار مشارکت ایران و ساسول آفریقای جنوبی در اوایل دهه ۱۳۸۰ خورشیدی است طی بیش از یک دهه اخیر موفقیتهای فراوانی کسب کرده که موجب شده کارنامه ای درخشان از این شرکت ثبت شود. پلیمر آریاساسول بارها موفق به کسب عناوینی همچون صادرکننده نمونه، تولیدکننده نمونه، صنعت سبز و … شده و در یک سال اخیر هم روند رشد شرکت پلیمر آریاساسول متوقف نشده تا این شرکت بتواند نقش تاثیرگذار خود را در پازل صنعت پیشروی پتروشیمی ایران توانمندتر از قبل ایفا کند. با وجود چالشهای تحریم، امسال در شرکت پلیمر آریاساسول رکورد جدیدی در تولید ثبت کردیم تا اثبات شود رشد و پیشرفت، باور واقعی ماست و در عمل، به سمت تحقق آنچه به عنوان چشم انداز شرکت مشخص شده، یعنی سازمانی رقابتی در کلاس جهانی با سودآوری پایدار پیش می رویم. در شش ماهه نخست سال جاری، رکورد شش ماهه همه ادوار شرکت پلیمر آریاساسول با تولید ۹۸۷ هزار تن محصول ثبت شد که نشان می دهد تولید این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۲۶۰۰۰ تن افزایش داشته است. شرکت پلیمر آریاساسول در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته ۲۲۰۰۰ تن در واحد الفین و۴۰۰۰ تن در واحدهای پلیمری، بیشتر محصول تولید کرده است.

این میزان افزایش تولید، با توجه به محدودیت در بازار مصرف داخلی اتیلن رقم خورده است، که آریاساسول توانست با جایگزینی صادرات اتیلن، بخشی از محدودیت فروش خود را جبران نماید. پلیمر آریاساسول همچنین تا نیمه آذرماه امسال ۵۵۰ میلیون دلار در سامانه نیما عرضه کرده تا نقش خود را در تثبیت نسبی شرایط ارزی کشور در شرایط تحریم به خوبی ایفا کند و جایگاه خود را به عنوان معتبرترین صادرکننده محصولات پتروشیمی تثبیت کند.

کسب نشان برتر سومین اجلاس سراسری تعالی کیفیت، کسب عنوان صادر کننده نمونه ملی، کسب عنوان شرکت برگزیده در نهمین همایش سراسری رضایت‌مندی مشتری با رویکرد مشتری مداری و همچنین کسب رتبه اعتباری بلند مدت AA برای دومین سال متوالی و کسب عنوان معتبرترین شرکت کشور برای سومین سال پیاپی توسط شرکت پلیمر آریاساسول در ماههای اخیر از دیگر برگهای زرینی است که در کارنامه پربار همکاران شریف ما در شرکت ثبت شده است تا اثبات کند شرکت پلیمر آریاساسول، با توانی بیش از گذشته در مسیر رشد پایدار قرار دارد. روز پتروشیمی امسال، بهانه ای برای مرور مسیر گذشته شرکت و مهمتر از آن ترسیم چشم انداز پیش رو برای کسب موفقیتهای بیشتر و بیشتر است که با یاری همکاران شریف ما در آریاساسول حاصل خواهد شد.

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

کاهش 1000 تومانی قیمت دلار در آخرین روز هفته/ بازاری‌ها: مراقب سرمایه‌تان باشید، قیمت‌ها کاهشی شد

پ دی 8 , 1401
فعالان بازار طلا و ارز با تأکید بر کاهشی شدن قیمت‌ها در بازار به مردم توصیه کردند که مراقب خریدهایشان باشد چراکه قیمت‌ها ریزشی شده است.

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع