برنامه هفتم توسعه با محوریت زنان تدوین شود

در برنامه‌های اول و دوم توسعه در محور زنان، افزایش سطح سواد عمومی زنان، ارتقای سلامت آنان و برنامه‌های اوقات فراغت و تربیت بدنی زنان مورد توجه بوده است و در برنامه سوم یکی از مواد برنامه، مختص توسعه مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی زنان در نظر گرفته شده بود. در برنامه چهارم توسعه نیز علیرغم درک ضرورت توجه به مسایل زنان و خانواده و گنجاندن پاره‌ای مباحث در این خصوص، محورهای مهمی نیز مغفول واقع شده است.

بی تردید برنامه توسعه در هر کشوری می تواند شاخص مناسبی برای ارزیابی تعهد و پایبندی نهاد های قانون گذار و مجریان در راستای سیاست های نظام حاکم باشد .

از طرفی رشد اقتصادی مطلوب، ارتقای استانداردهای زندگی، افزایش درآمد واقعی سرانه، توسعه برخورداری‌های زیستی، رفاهی و اجتماعی همه از مقولاتی هستند که شهروندان ـ به عنوان طبیعی‌ترین حقوق مدنی خویش ـ از لابه‌لای سطور برنامه‌های توسعه‌ای اقتصادی اجتماعی کشور جستجو می‌کنند و بدین علت انتظار دارند که سمت‌گیری قانون برنامه، کمک مؤثر و کارایی در تحقق اهداف مدیریتی ایفا کند.

یکی از آن عوامل انسانی، زنان به عنوان بخش عظیمی از جامعه هستند که در گذر زمان و افزایش دامنه برابری ها جنسیتی توانسته اند از فرصت های موجود بهره برداری نموده و در حوزه های مختلف نقش ویژه ای داشته باشند .

جنبش های اجتماعی که با محوریت زنان شکل گرفته اند به دلیل اهمیت ویژه ای که دارند باید مورد توجه قانون گذاران و سیاست مداران در عرصه قانون گذاری و اجرای قانون قرار گیرند . چرا که تحقق بخش مهمی از جنبه های رفاه عمومی و بهبود کیفیت زندگی در جامعه وابسته به زنان در جامعه است .

هرچند پیوستگی و چسبندگی زن و خانواده در مفاهیم جامعه شناسی نسبت به گذشته رنگ کمتری به خود گرفته اما آنچه مسلم است این است که توجه به نهاد خانواده بدون توجه به زنان تقریبا غیر ممکن است .

اگر در گذشته زن به عنوان همسر در خانواده مورد نظر قانون گذار بود ولی امروز بسیاری زنان فاقد همسر و یا زنان سرپرست خانوار و یا زنانی که از همسر خود جدا شده اند که دیگر نمی توان آنان را ذیل خانواده با تعریف سنتی آن در نظر گرفت . این به آن معنی است که رخداد کنونی در جامعه با متون قانونی همخوانی ندارد.

زنان بخش بزرگ و مهمی از جامعه ایران را تشکیل می دهند و با گذشت زمان و پیشرفت های امروز در جهان ، سطح آگاهی و سواد عمومی آنان نیز رشد نموده است و این غیر قابل انکار است .

این تضاد در منافع بخش مهمی از جامعه و قوانین می تواند منجر به عدم رضایت و کاهش اثر بخشی زنان در جامعه گردد .

برنامه هفتم توسعه می تواند با محوریت قرار دادن زنان در تدوین قوانین برنامه هفتم توسعه ، از هدر رفت انرژی زنان به عنوان بخش عظیمی از پتانسیل توسعه کشور جلوگیری نماید .

در برنامه های توسعه ای بعد از انقلاب اسلامی به تدریج شاهد پر رنگ تر شدن محورین زنان در تدوین اسناد بالادستی توسعه بوده ایم . از جمله افزایش سطح سواد عمومی زنان، ارتقای سلامت آنان و برنامه‌های اوقات فراغت و تربیت بدنی زنان و یا بعد تر توسعه مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی زنان می توان اشاره کرد .

اما نکته مهمی که در این مسیر قابل تشخیص می باشد ، عدم غایت مندی برای تعریف نقش زنان در برنامه های توسعه ای گذشته بوده که خود این مسئله باعث کم رنگ شدن اهمیت این بخش از جامعه بویژه در برنامه های توسعه پنجم و ششم بوده است .

شبکه نفت ایران

سیدحمید مجتبائی هستم . علاقه مند به صنعت و پتروشیمی و در جستجوی آشنایی با تجربیات بزرگان صنعت نفت و گاز و پتروشیمی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پست بعدی

هواشناسی ایران 1401/10/16؛ تداوم بارش برف و باران در برخی مناطق تا سه‌شنبه/ سامانه بارشی جدید در راه ایران

ج دی 16 , 1401
سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف، باران و رعدوبرق در برخی استان‌ها خبر داد و نسبت به وقوع کولاک برف،‌ آب‌گرفتگی و رعدوبرق در 11 استان هشدار صادر کرد.

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x