بهره‌برداری از تصفیه خانه مرکزی پساب مجتمع پتروشیمی بندر امام در دهه مبارک فجر

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، این طرح به مساحت شش هکتار در آستانه ۵۰ سالگی مجتمع پتروشیمی بندر امام و با هدف صیانت از محیط زیست و اکو سیستم دریایی منطقه بندرماهشهر و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی  اجرا شده است.

این تصفیه خانه  که روزانه ظرفیت بازیافت و تسویه فاضلابهای صنعتی به میزان ۳۰هزار متر مکعب را دارد، با توانمندی و دانش متخصصان ایرانی به مرحله بهره برداری رسیده است.

همزمان با بهره‌برداری از تصفیه خانه مرکزی پساب مجتمع پتروشیمی بندر امام، دو طرح دیگر شامل  “واحد پارازایلین مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا”  و “بزرگترین و هوشمندترین انباره مکانیزه صنعت پتروشیمی در مجتمع شهید تندگویان”   به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از این طرح‌ها، از وعده های دکتر علی عسکری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در مراسم معارفه در دی ماه پارسال است؛ طرح هایی که شاخص  و نشانه کار جهادی، استفاده از توان متخصصان ایرانی  و اهتمام و توجه ویژه بزرگترین و سودآورترین هلدینگ بورسی کشور به “تولید دانش بنیان و اشتغالزا” و “صیانت از محیط زیست و توسعه پایدار” است.

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

پتروشیمی پردیس حامی تالاب‌ها و جنگل‌های حرا در استان بوشهر

پ بهمن 13 , 1401
مدیرعامل پتروشیمی پردیس به امضای تفاهم‌نامه‌ای با بیش از ۱۷ میلیارد ریال اعتبار برای حفاظت از جنگل‌های حرا در استان بوشهر با اداره کل حفاظت محیط زیست استان اشاره کرد و گفت: تلاش داریم با مدیریت بهینه فرآیندها کمترین آسیب را برای محیط زیست پیرامونی خود داشته باشیم.

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع