شرکت‌های واگذارشده به تعهدهایشان عمل کنند

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، عبدالحسین بیات در ششمین نشست شورای‌عالی خدمات با تبریک ایام پربرکت ماه رجب گفت: بازخوردهای دریافتی درباره وضع ارائه خدمات و انجام چند مرحله تعدیل مستمری و مقرری در یک سال گذشته مؤید حرکت روبه‌ رشد است.

وی ادامه داد: فراتر از بررسی بازخوردها، باید در شناسایی نیازها، رفع مسائل و چالش‌ها، سازمان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و شناسایی کند که از مرحله بروز نیاز و مسئله در ذی‌نفعان، یک گام جلوتر و در وضع پیش‌بینی نیازها قرار گیرد، از این‌ رو، توجه به مباحث مطالعاتی و آینده‌پژوهی ضروری است.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با تأکید بر اینکه دوران بازنشستگی همانند زمان شاغل بودن کارکنان برای صنعت نفت بااهمیت است، افزود: انسان چون دارای تفکر و اندیشه هست کنشگر است، از این‌ رو شاغلان کنونی تصویر آینده خود را در سیمای بازنشستگان ارجمند مشاهده می‌کنند، بنابراین اثر متقابل این دو قشر گرامی صنعت نفت بر یکدیگر انکارناپذیر و بااهمیت است. به یقین اگر خدای نخواسته بازنشسته عزیز مأیوس و بی‌انگیزه شود و شادابی خود را از دست بدهد، این اثر به شاغلان نیز سرایت خواهد کرد و می‌تواند باعث اختلال در کار کل صنعت نفت شود.

بیات ادامه داد: بر اساس اصل اجتماعی و تا حدودی اقتصادی، تأکید داریم که در همه زمینه‌ها هرآنچه به شاغل تعلق می‌گیرد منهای موارد مربوط به ماهیت کار شاغل، سایر امور در زمینه انواع پرداختی، درمان و رفاهی برای بازنشستگان نیز باید از سوی کارفرماها و شرکت‌های اصلی مطابق اهمیت مسائل اجتماعی و اقتصادی پیش‌بینی شود.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به ذی‌نفعان دارای ابعاد مختلف است، گفت: به‌طور حتم انجام تعهدهای شرکت‌های واگذارشده برای بازنشستگان آنها از سوی شرکت‌ها یا شرکت‌های اصلی‌شان باید انجام شود، در این زمینه پیگیری بازنشستگان گران‌قدر بحق است.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با بیان اینکه طبق این اصول که آماده‌سازی شرایط واگذاری‌ها از سوی دولت‌ها انجام می‌شود، افزود: باید از پیش‌تر پیش‌بینی آینده تعهدها و محل تأمین منابع آن پیش‌بینی می‌شد که امیدواریم چنین اقدامی صورت‌گرفته باشد. از این‌ رو، معاونت‌های مالی، حقوقی و بازنشستگی پیگیری‌های اداری و تخصصی لازم را مجدانه از آن شرکت‌ها و شرکت‌های اصلی انجام دهند، زیرا تعهدهای کارفرمایی باید از سوی کارفرما محقق شود.

بیات درباره چشم‌انداز و راهبرد خدمات با اشاره به برخی سازمان‌های مشابه و کارآمد در داخل و خارج کشور در حوزه خدمات‌رسانی گفت: صندوق بازنشستگی صنعت نفت به‌واقع ظرفیت بدل‌شدن به صندوقی نمونه در منطقه را دارد، از این‌ رو، به‌منظور ایجاد ارزش و خدمات جدید برای تمامی ذی‌نفعان باید به سمتی حرکت کرد که همه خدمات به شکل غیرحضوری و از راه دور نیز قابل انجام باشد.

وی افزود: روند شرایط کنونی جوامع و تغییرات اجتماعی برگرفته از بروز فناوری‌های نو ارتباطات و چالش‌هایی همچون آلودگی هوا، ضرورت حرکت سریع‌تر در مسیر تحول دیجیتال برای سازمان‌ها را بیشتر از گذشته کرده است.

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

شروط سنی آزمون‌های استخدامی را حذف کنید

س بهمن 11 , 1401
مخاطبین نفت آنلاین داوطلب آزمون های استخدامی خواستار تمکین شرکت های برگزار کننده آزمون ها نسبت به آرا دیوان عدالت اداری شدند.

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع