۳ درصد سهام پالایش نفت تهران یک‌جا واگذار می‌شود

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم به عنوان دارنده ۳ درصد از کل سهام شرکت پالایش نفت تهران در نظر دارد، تعداد ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون سهام خود را به صورت یکجا و نقد از طریق بورس اوراق بهادار تهران واگذار کند.

براساس اطلاعیه عرضه سهام عمده غیرمدیریتی که از طریق بورس منتشر شده، شرکت پالایش نفت تهران دارای در مجموع تعداد ۲۷۵ میلیارد سهم است که صندوق پالایشی یکم در نظر دارد تعداد ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون سهم معادل ۳ درصد از سهام در اختیار خود را به قیمت پایه هر سهم ۴ هزار و ۸۹۶ ریال به شکل یکجا و نقد در تاریخ ۹ بهمن ماه در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران عرضه کند.

ارزش روز پالایشگاه تهران با احتساب ارزش پایه هر سهم ۴۸۹۶ ریال به یک میلیون و ۱۳۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال (معادل ۱۳۴ هزار میلیارد تومان) می‌رسد.

صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم به عنوان دومین صندوق سرمایه‌گذاری دولتی در بورس در مردادماه سال ۹۹ راه‌اندازی شد که طی آن، باقیمانده سهام دولت در ۴ شرکت پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس، پالایشگاه اصفهان و پالایشگاه تبریز به قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار تومان به مردم ارائه کرد، اما بعد از آن، چون بازار روند ریزشی به خود گرفت، ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق هم رو به کاهش نهاد و اکنون بعداز ۲.۵ سال انتظار هنوز به قیمت ۱۰ هزار و ۱۱ تومان رسیده، که نسبت به تورم حاصل شده هنوز عقب است و اکنون اعلام شده است که صندوق پالایشی درنظر دارد ۳ درصد از سهام دراختیار خود در پالایشگاه تهران را به شکل نقدی و یکجا عرضه کند.

 ۳ درصد سهام پالایش نفت تهران یک‌جا واگذار می‌شود

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

مبدل‌های استراتژیک واحد کلر آلکالی پتروشیمی اروند داخلی‌سازی شد

ی بهمن 2 , 1401
به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی اروند؛ صفحات این مبدل‌ها از نوع تجهیزات خاص و از متریال تیتانیوم می‌باشند که پیش‌تر از طریق شرکت‌های اروپایی تامین می‌شده‌اند. بر پایه اطلاعات منتشر شده از سوی کمیته‌ی خودکفایی شرکت پتروشیمی اروند؛ با […]

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع