انفجار هولناک در یک پالایشگاه پتروشیمی | آمار کشته شدگان و مصدومان اعلام شد

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ کل مجتمع پالایشگاهی و پتروشیمی شرکت پانجین هائویی کمیکال در چین پس‌از یک انفجار بزرگ که باعث کشته شدن ۵ و مفقودی ۸ نفر در روز یکشنبه شد، تعطیل شده‌است.

 طبق گفته تلویزیون دولتی چین، این انفجار در روز یکشنبه در ساعت ۳:۱۳ بعدازظهر به وقت محلی و در زمان تعمیرات و نگهداری تأسیسات پالایشگاه رخ داده است. این پالایشگاه در کل سال ۲۰۲۲ با ۶۲.۵ درصد از کل ظرفیت پالایش ۱۳۰ هزار بشکه‌ای خود فعالیت می‌کرد. پالایشگاه هائویی حدود ۱۱۰ هزار بشکه در روز نفت در ماه دسامبر پالایش کرده‌است.

این انفجار در شرایطی اتفاق افتاده که قیمت نفت خام به‌خاطر افزایش تقاضا در چین به‌دنبال بازگشایی اقتصاد این کشور افزایش یافته است. واردات نفت خام چین در ماه دسامبر به ۱۰.۹ میلیون بشکه در روز رسید، یعنی ۸۳۰ هزار بشکه در روز بیشتر از واردات در ۱۱ ماهه قبل‌از آن.

دراین‌بین، ذخایر نفت خام چین ثابت مانده اما ۳۰ میلیون بشکه نسبت‌به اوج تابستان کاهش یافته است. قیمت نفت خام نیمکس برای تحویل در ماه فوریه ۸.۲ درصد بالا رفته و به ۷۹ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه رسیده است، درحالی‌که نفت برنت با یک افزایش ۸.۵ درصدی، ۸۵ دلار و ۲۸ سنت معامله می‌شود. هر دوی این شاخص‌های نفتی چهارمین افزایش هفتگی قیمت را طی ۵ هفته گذشته تجربه کردند.

بازگشایی اقتصاد چین اصلی‌ترین عامل بالا رفتن قیمت نفت بوده‌است. نشانه‌های کاهش تورم در آمریکا هم خوش‌بینی نسبت‌به اقتصاد این کشور را با وجود احتمال یک رکود ملایم افزایش داده است. پیش‌بینی می‌شود تقاضای جهانی برای نفت ۴ درصد طی یک‌سال آینده در صورت برداشته شدن کامل محدودیت‌های کرونایی افزایش یابد.

گزارشگر نفت

من گزارشکر شبکه نفت ایران هستم . به سایت های مهم خبری در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی سر میزنم و خبرهای خوب را برای شما جمع آوری می کنم . با من در تماس باشید تا اخبار شما را هم ببینم و به شبکه نفت ایران بیارم . ایمیل من goldenkent2020@gmail.com

پست بعدی

بازداشت تبعه‌ آلمان به دلیل عکاسی در محدوده شرکت نفت امیدیه

چ دی 28 , 1401
به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛  جام جم در خبر خود مدعی شده است علت بازداشت این تبعه اروپا عکاسی در محدوده‌ی «مراکز حساس» بوده است‌. امیدیه در استان خوزستان واقع است و میدان نفتی آغاجاری در محدوده این شهر قرار دارد. هنوز جزئیات دقیق‌تری از سوی […]

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع